• pl
  • en
  • fr
  • cn

Katarzyna Musiał - kilka talentów w jednej osobie

" Fuego Flamenco, rozpaliło scenę ! Zawsze jestem olśniony wieloma talentami Katarzyny Musiał, która doskonale łączy mistrzostwo gry na fortepianie z tańcem flamenco! Trzeba ją zobaczyć, jak doskonale interpretuje wirtuozowskie utwory pianistyczne, a następnie bez trudu przechodzi - jak gdyby nigdy nic - do kontynuacji jako doświadczona tancerka flamenco... Co za talent w jednej osobie! W tej pierwszej części koncertu wykonano kilka utworów głównie z końca XIX i początku XX wieku, głównie pochodzących z Andaluzji. Z wielką radością ponownie doceniłem ogromny talent Hansera Santosa Gómeza na perkusji! Trio uzupełniał doskonały i wszechstronny gitarzysta, Hugo Larenas."
Luce Laganis, @patwhite, 2023

Wspaniałe recenzje po występie zespołu Fuego Flamenco na ósmej edycji Festiwalu Stella Musica

"Dodając wieczorowi ogrom ognistej intensywności, grupa Fuego Flamenco zaszczyciła nas swoim niezwykłym połączeniem flamenco i muzyki latynoamerykańskiej.To wyjątkowo utalentowane trio: Katarzyny Musiał (fortepian, taniec), Hanser Santos Gómez (perkusja, głos) i Hugo Larenas (gitara), Fuego Flamenco dostarczyło hipnotyzującego występu, podkreślonego oszałamiającymi wizualizacjami w tle. Wszystko razem połączyło elementy tradycyjne i współczesne, jednocześnie zachwycając zmysły."
Genevieve PM Roy @PBS, 2023

Rewelacyjny koncert w Nowym Jorku na rozpoczęcie 2023 roku!

"W trakcie tego unikalnego koncertu, łączącego flamenco i muzykę latynoamerykańską, publiczność mogła usłyszeć ekspresyjną grę na fortepianie i gitarze [Katarzyny Musiał i, Hugo Larenasa] w wykonaniu utworów największych kompozytorów z Hiszpanii, Kuby, Brazylii i Wenezueli. Pomiędzy utworami Katarzyna wykoała piękne tańce flamenco z wielkim wdziękiem i pasją."
Zosia Zeleska-Bobrowski, @Super Express USA, 2023

Błyskotliwy Koncert Noworoczny w Warszawie!

Cieszyliśmy się znakomitymi interpretacjami. To był niesamowity spektakl muzyczny, wyjątkowy, intrygujący, pełen niespodzianek.”
Robert Łapiński, 2022

Nowe wcielenie pianistki Katarzyny Musiał!

„...Jednak prawdzim ukoronowaniem wieczoru był genialny występ na fortepianie i w tańcu flamenco, Katarzyny Musiał, oraz na perkusji Hansera Santosa Gómeza. Zostaliśmy absolutnie zaskoczeni i oczarowani. Niezwykle wirtuozowska pianistka Katarzyna Musiał nagle przemienia się w tancerkę flamenco i wykonuje solowe tańce flamenco - z ogromnym sukcesem - w towarzystwie wirtuoza perkusji Hansera Santosa Gomeza, pochodzącego z Kuby. To zapierający dech w piersiach duet!”
Luce Langis, 2021

Co się dzieje, gdy pianistka jest na kwarantannie?

Classical Music Today - Pianist in Quarantine
- Taylor Gordon, 2021

Mistrzowski recital Katarzyny Musiał w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie!

„Katarzyna zrobiła ogromne wrażenie swoją grą i osobowością.”
Jarosław Trzciński, 2019

Działalność Katarzyny Musiał, założycielki Festiwalu Stella Musica, ma na celu poprawę sytuacji kobiet muzyków.

Pianist and Alumna Improves Classical World for Women Musicians
-Richard Bugs Burnett, 2019

Katarzyna Musiał

Katarzyna Musiał z radością ogłosiła swoją nadchodzącą letnią trasę koncertową po Polsce, prezentującą program „My Spanish Heart” między innymi w Centrum Kultury w Oświęcimiu, w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie i w wielu innych miejscach. Na jesieni planowana jest również trasa koncertowa w Kanadzie w takich miastach jak Montreal, Toronto i Ottawa.

Najnowsze recenzje - My Spanish Heart

Najnowszy album Katarzyny Musiał, My Spanish Heart, prezentujący utwory między innym Manuela de Falli, Granadosa i Mompou, wzbudził bardzo duże zainteresowanie mediów. Otrzymał entuzjastyczne recenzje i obecnie jest emitowany przez stacje radiowe na całym świecie, docierając do czołówki na listach przebojów muzyki klasycznej. Oto wybór najnowszych recenzji: Era Jazzu ArtPost Magazine La Scena Musicale The WholeNote Pizzicato Magazine

Festiwal Stella Musica - 5. edycja

Pod artystycznym kierownictwem pianistki Katarzyny Musiał, 5. edycja Festiwalu Stella Musica obejmowała premierę Koncertu Barbary Croall na fortepian, pipigwan i orkiestrę. To fascynujące i przełomowe dzieło zostało dedykowane Musiał, założycielce i dyrektorowi artystycznemu festiwalu. Występy wybitnych artystów o różnorodnych korzeniach sprawiły, że 5. edycja festiwalu odniosła wielki sukces. "Staramy się zawsze prezentować utwory wybitnych artystek", mówi Katarzyna Musiał. "Nasza chęć ciągłego promowania twórczości kobiet jest tym, co napędza Festiwal i przyciąga szerokie grono odbiorców". Nowy album już dostępny! Nowy album, My Spanish Heart, jest teraz dostępny online na iTunes i Amazon. Jeśli chcesz otrzymać podpisaną kopię, wyślij nam e-mail na adres info@pianist.pl.

Koncerty w Europie

Katarzyna z radością przygotowuje się do występów w Warszawie i Dreźnie podczas swojej trasy koncertowej po Europie.

Nowy album!

Nowy album “Moje Hiszpańskie Serce” jest już dostępny online!
Można również zamówić podpisaną kopię pisząc na adres info@pianist.pl